ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΝΗΣ

Τις πρώτες τους συναυλίες ξεκινούν στις 22 Αυγούστου τα Μουσικά σύνολα του Δήμου Δυτικής Μάνης, με τη συνεργασία της Φιλαρμονικής Ορχήστρας, η οποία θα ανοίξει τις παραστάσεις του θεάτρου Σκιών του Μπάμπη Μακρή. Ένα ιδιαίτερο θέαμα θα παρουσιάσουν οι μουσικοί του Δήμου, με ελληνικό ρεπερτόριο διάφορων συνθετών, παίζοντας και άλλα τραγούδια από τις παραστάσεις του Καραγκιόζη. Οι γονείς και τα μέλη των μουσικών συνόλων διοργανώνουν τις παραστάσεις αυτές με σκοπό τα έσοδα να διατεθούν για τη στήριξη της Φιλαρμονικής. Η ορχήστρα αποτελείται από 15 μουσικούς και χορωδούς, και την  καλλιτεχνική διεύθυνση και την ενορχήστρωση την έχει ο μαέστρος Τάσος Δράμπαλης. Τη Δευτέρα 22 Αυγούστου θα παιχτεί το έργο «Το όνειρο του Καραγκιόζη» στο πολιτιστικό Κέντρο της Στούπας και την Τρίτη 23 Αυγούστου θα παιχτεί το έργο «Ο γάμος του Μπαρμπαγιώργου» στο Νηπιαγωγείο της Καρδαμύλης. Η ώρα έναρξης παραστάσεων είναι στις 8:30μμ., ενώ η γενική είσοδος είναι στα 5 ευρώ.